• Слайд 1
 
interatletika.com
ЗМІНИ В ПРАВИЛАХ IFBB

13 березня глава суддівського комітету Міжнародної федерації бодібілдингу та фітнесу (IFBB) Павло Філлеборн провів вебінар для суддів. Під час вебінару були розглянуті оновлення та зміни в правилах проведення змагань з бодібілдингу, які вступили в силу в 2021 році.

ЗМІНИ НАЗВ ДИСЦИПЛІН

У новому році декільком змагальним дисциплінам змінили назву:

«велнес фітнес» тепер «велнес»;

«фітнес-модель» тепер «модель»;

«фітнес-бікіні» тепер «бікіні»;

«фітнес» тепер «акробатичний фітнес».

АРТИСТИЧНИЙ ФІТНЕС

Позування

В артистичному фітнесі спортсменки в раунді порівняння тіла з 2021 року позують як представниці дисципліни фітнес-бікіні. Відповідно, критерії оцінювання в раунді порівняння суддями будуть застосовуватись в артистичному фітнесі аналогічні тим, які використовуються під час суддівства фітнес-бікіні.

Елементи в довільній програмі артистичного фітнесу

На прикріпленому до публікації відео продемонстровані елементи, які можна використовувати спортсменкам під час довільної програми. Найближчим часом IFBB готує відео, в якому детально будуть розібрані зміни правил змагань в дисципліні артистичний фітнес.

Ростові категорії

В артистичному фітнесі спортсменки змагатимуться в трьох ростових категоріях: до 163 см, до 168 см, понад 168 см. 

ФІТ-ПАРИ

Дисципліна фіт-пари отримала постійну прописку в програмі змагань IFBB.

У 2021 році дві зміни в правилах змагань фіт-пар:

1) тривалість спільного дефіле - 20 секунд;

2) чоловік і жінка повинні виступати босоніж.

МОДЕЛІ

Заборонені вставки з сітки на купальниках. 

КЛАСИК ФІЗИК І КЛАСИЧНИЙ БОДІБІЛДИНГ

Спортсменам, чий вік старше 23 років, будуть на міжнародних змаганнях фіксувати зріст в книгах спортсменів на п'ять років. Спортсмен, у якого буде відмітка в книзі, при бажанні, може попросити виміряти його зріст на реєстрації.

ОЦІНЮВАННЯ СУДДЯМИ СПОРТСМЕНІВ З ГІНЕКОМАСТІЄЮ

Кожен суддя в своєму протоколі ставить на одне місце нижче спортсмена з гінекомастією, ніж заслуговує спортсмен на думку судді.

ПРАВИЛА ПОЗУВАННЯ СПОРТСМЕНОК ДИСЦИПЛІН АРТИСТИЧНИЙ ФІТНЕС, ФІТНЕС-БІКІНІ, ВЕЛНЕС, МОДЕЛІ, ФІТ-ПАРИ У ФРОНТАЛЬНІЙ І ЗАДНІЙ ПОЗАХ 

Вага тіла, під час позування у фронтальній і задній (спиною до суддів) позах, переноситься на одну ногу. Важливий момент - каблук взуття відставної ноги повинен бути піднятий в зазначених вище позах (для номінації фит-пари п'ята відставної ноги повинна бути піднята).

Спортсмен сам вибирає у фронтальній і задній позах, яка нога буде відставною, яка опорною, яка рука буде на поясі.

 

1
https://www.youtube.com/watch?v=vOfFktjHzvI